Правила відвідування басейну
Суворо забороняється
Приносити в басейн продукти харчування та напої придбані за його межами.
У випадку наявності власних продуктів, вживайте їх за межами території басейну.
Відвідування та поведінка
Правила відвідування та поведінки, обов’язкові до виконання всіма відвідувачами басейну.
За власну безпеку в плавальному басейні та на території туристичного комплексу несе відповідальність сам відвідувач, ознайомлений з Правилами. Відвідувачі повинні дотримуватись і підтримувати громадський порядок та загальноприйняті норми поведінки. Поводити себе шанобливо по відношенню до інших відвідувачів басейну, обслуговуючого персоналу, осіб, які відповідальні за дотримання порядку, не допускати дій, що створюють небезпеку для оточуючих.
Право на відвідування комплексу надається після придбання вхідного квитка (браслета). Придбати його можливо лише в день відвідування комплексу. Він являє собою стрічку певного кольору (одноразовий для сторонніх відвідувачів або багаторазовий для проживаючих в готелі), він номерний з логотипом закладу (дитячий має додатковий смайлик). Браслет повинен бути вдягнений перед входом до басейну, при наявності даного браслета здійснюється перебування на територію басейна.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ знаходження на території басейна без браслета. Він одноразовий та діє протягом перебування у комплексі. Відвідувач комплексу, перед купівлею вхідного квитка, повинен ознайомитись із даними правилами відвідування басейна. Купівля вхідного квитка є підтвердженням того, що відвідувач ознайомлений із даними правилами відвідування комплексу і повністю з ними згідний.
Відвідування басейну з дітьми:
Діти віком до 6 років відвідують басейн безкоштовно і без наданні окремого шезлонгу. Якщо немає змоги установити вік дитини, то адміністрація закладу, має право застосувати непрямий метод, затверджений середньостатистичними нормами МОЗ, наведеними в таблиці ВООЗ №3 Зріст дітей у віці до 10 років (см):
Середньостатистичний зріст дитини віком 6 років = 116 см.
Діти віком від 6 до 12 років відвідують басейн по вартості «Дитячого абонемента» (зі смайликом).
Діти до 12 років зобов’язані відвідувати комплекс у супроводі дорослих. Якщо вік дитини викликає сумнів, адміністратор має право попросити відповідний документ, де буде вказано вік.
Відповідальність за безпеку неповнолітніх дітей несуть їхні батьки або повнолітні особи, які їх супроводжують. Перебування дорослих на території дитячої зони комплексу можливе лише у випадку супроводу дітей.
Відвідувачі зобов’язані залишати басейн за 15 хв. до його закриття. Басейн може припинити свою роботу під час проведення, санітарних днів та з технічних причин.
Попередження та вимоги при екстрених ситуаціях
У випадку виявлення порушення цих правил, абонемент анульовується і оплата не повертається.
Відчувши озноб, швидко вийдіть з води та розітріться сухим рушником.
При судомах, запамороченнях, поганому самопочутті зберігайте спокій, покличте на допомогу.
Негайно повідомляйте Адміністратора про випадки виявлення підозрілих предметів у воді та на території.
У випадку необхідності звертайтесь до Адміністратора за допомогою.
Басейн це не тільки місце відпочинку, а ще й територія з високим рівнем небезпеки. Перед тим як навчитися плавати в басейні, необхідно вивчити правила поведінки в ньому.
Телефон адміністратора басейна +380 67 521 3030
Базові правила поведінки дітей у воді
Правила поведінки в басейні з дітьми: Поради батькам, де прості правила допоможуть укріпити здоров’я дітей і мінімізувати ризики травм, як безпечно проводити час біля водойми, якщо відпочиваєте з дітьми не відволікайтесь і дотримуйтесь правила «витягнутої руки».
Завжди призначайте відповідального дорослого, який буде наглядати за дітьми біля водойми/басейну або у воді. Якщо дитина дошкільного віку, то дорослий повинен знаходитися на відстані «витягнутої руки», щоб мати змогу негайно відреагувати та допомогти дитині у разі потреби. Оскільки утоплення відбувається швидко та тихо, відповідальні дорослі не повинні відволікатися на будь-яку іншу діяльність (тобто, читати, грати в ігри, розмовляти по телефону тощо). Це правило стосується навіть тих випадків, коли є рятувальники, пляжний патруль тощо.
Користуйтеся правилом «тримаємося поруч/ пливемо разом». Якщо дитина хоче поплавати, її завжди повинен супроводжувати дорослий. Навчайте дітей плавати з раннього віку. Базові навички плавання допоможуть знизити ризик утоплення. Надувні нарукавники, іграшки для плавання тощо не забезпечують надійного рівня захисту та не можуть замінити вашої уваги.
Учіться надавати першу допомогу. Особливо це стосується техніки масажу серця та штучного дихання. У більшості випадків, надання першої допомоги (поки не приїде бригада екстреної допомоги) рятує життя та значно знижує ризик розвитку серйозних наслідків. Не вживайте алкогольні напої під час відпочинку з дітьми біля басейнів та водойм. Батькам потрібно забезпечити пильний постійний нагляд за дітьми, а алкоголь може негативно впливати на самопочуття, концентрацію тощо.
Не дозволяйте дітям довго перебувати під водою, затримавши дихання. Дитина може втратити свідомість.
Виймайте з води іграшки після гри. Якщо дитина бачить свої іграшки у воді, вона може піти за ними, тому краще їх забирати із собою одразу після гри у воді. Також дотримуйтеся загальних рекомендацій та правил поведінки біля водойм й основних правил перебування на сонці (сонцезахисний засіб з SPF 15 та вище, який необхідно повторно наносити кожні 2 години).
Як уникнути зараження у воді
Найважливіше правило – не ковтати води та не купатися, якщо на тілі є відкриті рани. Пам’ятайте, що це правило стосується і басейнів, оскільки вода містить хлор.
Щоб захистити себе та близьких від зараження патогенними мікроорганізмами, дотримуйтесь таких правил:
Якщо у дитини діарея, не дозволяйте їй плавати у басейні. Оскільки в такому разі існує велика ймовірність, що у воду потраплять збудники захворювання, якими можуть заразитися й інші люди, які користуються тим же басейном, чи плавають поруч.
При належній дезінфекції басейнів, як правило, основні засоби (наприклад, ті, що містять хлор) знешкоджують більшість патогенних мікроорганізмів протягом кількох хвилин. Однак є деякі збудники, наприклад бактерії роду Cryptosporidium, які можуть виживати у такій воді до 7 днів.
Вчіть дітей не ковтати воду під час плавання та слідкуйте, щоб вони дотримувалися цього правила. Під час відпочинку у спекотних умовах потрібно пити достатню кількість води, щоб попередити зневоднення організму, а також, щоб у дітей не виникало бажання попити води із басейну.
Щогодини варто виходити із води та робити перерви, зокрема, щоб відвідати вбиральню. Якщо на тілі дитини чи дорослого є рани, які не захищені водонепроникною пов’язкою, їх не варто мочити у воді. Змінювати підгузки немовлятам потрібно у вбиральні, у номері чи спеціально відведеному місці, подалі від басейна. Перед та після відвідуванням купання користуйтеся душем (хоча б протягом однієї хвилини).
Телефон адміністратора басейна +38 (067) 521 3030
В басейні забороняється
Відвідувачі повинні дотримуватись і підтримувати громадський порядок та загальноприйняті норми поведінки. Поводити себе шанобливо по відношенню до інших відвідувачів басейну, обслуговуючого персоналу, осіб, які відповідальні за дотримання порядку, не допускати дій, що створюють небезпеку для оточуючих.
1. Правила поведінки обов’язкові до виконання всіма відвідувачами. Варто пам’ятати, що басейн – це громадське місце. За власну безпеку в плавальному басейні та на території туристичного комплексу, несе відповідальність сам відвідувач, ознайомлений з Правилами.
2. Після перетину турнікету відвідувач повинен переодягнутись та прийняти душ. Заходити на територію басейну дозволяється лише у спеціальному взутті (сланці для лазні, пляжні сланці).
3. Забороняється відвідувати басейн із наявними ранами, а також при наявності бинтових чи інших пов’язок та з ознаками шкірних захворювань.
4. Забороняється стрибати і пірнати у воду з бортів басейнів, утримувати один-одного під водою, кричати, виконувати акробатичні стрибки.
5. Забороняється користуватися басейнам користувачам, що не володіють навиками плавання. Адміністрація не несе відповідальності за безпеку таких користувачів.
6. Категорично забороняється бігати навколо басейну, грати в активні ігри на мокрій підлозі. Адміністрація не несе відповідальності за травми і ушкодження, отримані користувачами в результаті порушення порядку і правил безпеки.
7. У стані алкогольного та наркотичного сп’яніння відвідувати басейн забороняється.
8. Паління заборонене на території комплексу, окрім спеціально відведених для цього місць.
9. Адміністрація комплексу не несе відповідальності за зберігання та нагляд цінних та особистих речей залишених без нагляду.
Заборонено приносити в басейн
1. Забороняється приносити в комплекс вироби зі скла, вогнепальну, газову, пневматичну і холодну зброю, колючо-ріжучі предмети, а також вибухові, легкозаймисті, токсичні речовини та речовини з різким запахом.
2. Забороняється приносити в басейн продукти харчування та напої придбані за його межами.
3. Забороняється проходити на територію комплексу з тваринами.
4. На території комплексу забороняється проводити торгову, рекламну, комерційну діяльність.
Попередження та вимоги при екстрених ситуаціях
У випадку виявлення порушення цих правил, абонемент анулюється і оплата не повертається.
Відчувши озноб, швидко вийдіть з води та розітріться сухим рушником.
При судомах, запамороченнях, поганому самопочутті зберігайте спокій, покличте на допомогу.
Негайно повідомляйте Адміністратора про випадки виявлення підозрілих предметів у воді та на території.
У випадку необхідності звертайтесь до Адміністратора за допомогою.
Басейн це не тільки місце відпочинку, а ще й територія з високим рівнем небезпеки. Перед тим як навчитися плавати в басейні, необхідно вивчити правила поведінки в ньому.
Згідно «Правила охорони життя на водних об’єктах України»,
затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 10.04.2017 № 301