Зимний отдых

Про красу зимових Карпат розповісти словами неможливо. Віковічні смарагдово‐чорні смереки, присипані снігом, шепочуться про щось у верховітті. Оповиті легендами і таємницями гори здаються казковими велетнями на тлі синіх гірських небес. А ти зачаровано дивишся на ці засніжені краєвиди і відчуваєш себе дитиною, що чекає на диво напередодні різдвяних свят. Такий вже цей Гуцульський край – дивовижний і сповнений справжніх, втілених у життя казок із дитинства.

Якщо ви ще ніколи не вибиралися на відпочинок у Карпатах взимку, вам можна щиро позаздрити. Адже побачити це все на власні очі вперше – вражаюче відчуття. Особливо якщо вам пощастило побувати тут під час новорічних святкувань. Єдине, про що слід пам’ятати – у зимовий сезон тут справжнє туристичне паломництво. Відпочинок у Косові на «БАЙЦІ» взимку з дітьми – це прекрасна нагода подарувати малечі справжню снігову казку. На території «Туристичного комплексу «БАЙКА» є де побавитись з дітьми, а гід запропонує замовити кінну прогулянку на справжніх гуцульських санях. Із великим задоволенням вчаться дітлахи й катанню на лижах, санчатах. З батьками вони можуть вирушити у «Садибу Святого Миколая».

Чимало туристів приїжджає на зимовий відпочинок у «Туристичний комплекс «БАЙКА» ‐ щоб мати можливість не лише помилуватися засніженими вершинами Карпатських гір, а й покататися на лижах та сноуборді. Гірськолижний курорт Косів запрошує всіх любителів зимового екстриму. Приблизно в 2 км від центральної частини міста, на горі Михалкова є гірськолижна траса довжиною 1400 метрів і перепадом висот 250 метрів, яку обслуговує один бугельний підйомник. Неподалік є ще кілька трас. На БАЙЦІ у інструктора можна взяти напрокат лижі та сноуборди, замовити індивідуальні заняття. Багато проживають на Байці, а кататися їздять в Буковель за 70 кілометрів, що буквально за годину їзди, або в Мигово, що за 40 кілометрів, а також Тюдів, Шешори, Верховина. Зимовий відпочинок на БАЙЦІ можна урізноманітнити туристичними маршрутами по території Національного парку «Гуцульщина», піднятися на Міську гору на оглядовий майданчик. Комплекс знаходиться в 2‐х кілометрах від центру міста, який є культурно‐ туристичним центром Гуцульщини. У цій місцевості, серед багатства гірських ландшафтів, можна побачити збережені унікальні види флори і фауни, побувати у джерел мінеральних вод і відвідати гірські водоспади. Тепер, коли ви визначилися, що «Туристичний комплекс «БАЙКА» ‐ це саме те, чого Ви прагнули, поговоримо, де придбати подарунки і дрібнички на пам’ять. Багато сувенірних крамничок працює у центрі. Але насолодитися неповторним західним колоритом та придбати пам’ятні подаруночки для себе й друзів можна лише на одному Косівському ринку.

 Найбільш популярними товарами тут є:

  • витончені вишиванки ручної роботи;
  • плетені шкарпетки й рукавички з натуральної вовни;
  • теплі ліжники;
  • саморобний глиняний посуд;
  • сушені гриби і ягоди;
  • домашні настоянки й наливка.

Якщо потрапити до БАЙКИ саме в різдвяні свята вам не вдалося – не засмучуйтесь! Новорічні гуляння тут розпочинають відзначати на початку грудня, і продовжується аж до кінця лютого.