Осенний отдых

Золота осінь, оксамитовий сезон — натхненна пора року і засіб духовного збагачення. Вона прекрасна, наповнена яскравими фарбами. Хто приїжджає в Карпати в оксамитовий сезон, закохується в живу природу і дивовижну атмосферу мальовничих пейзажів – відмінне джерело натхнення. Туристичний комплекс «Байка» запрошує на осінній відпочинок та пропонує збір грибів та ягід, мандри у гори та полонини.

Ось де ви точно маєте побувати, так це на Смоднянському ринку. Хто сюди потрапив, той ніколи не вийде з порожніми руками. Вишиванки та національні костюми, класичний гуцульська посуд та традиційні іграшки, колоритні прикраси, сувенірні вироби та різноманітні обереги, справжній мед, полонинський сир, бринза та вино, смачний трав’яний чай та безліч дрібничок.

Маршрут № 1:

«Оглядовий», Місто Косів, Тривалість: 2 год.,  Довжина маршруту: 12 км., Набір висоти: 190 м.

Маршрут починається від косівської автостанції і вулицею Небесної Сотні (колишня Гвардійська) проходить до моста, де повертає ліворуч, потім — знову ліворуч, прямуючи вулицею Незалежності до музеїв, що розташовані під №55. Далі — біля нової церкви поворот праворуч і на вулиці В. Стефаника — підйом до так званого «Іванового гнізда». Маршрут продовжується до перехрестя, де повертає праворуч і через сквер спускається на вулицю О. Кобилянської, якою виходить до перехрестя. Звідси — ліворуч, по вулиці Т. Шевченка до моста. За мостом дорога веде праворуч, ліворуч (попри санаторій «Косів») і знову вправо. Вулицею М. Ірчана маршрут продовжується до перехрестя з капличкою, де на вулиці І. Франка повертає праворуч. Шлях продовжується вулицею Незалежності і повертається до центру Косова.

На маршруті можна оглянути: будинки міста, пам’ятники та музеї, міську (або Замкову) гору з панорамою Косова, дендропарк (ХІХ ст., біля санаторію «Косів»), водоспад Гук.

Маршрут № 2:

На гору Кичера, Місто Косів — водоспад Гук — гора Кичера — село Вербовець — місто Косів, Тривалість: 4 год., Довжина маршруту: 21 км., Набір висоти: 630 м.

Маршрут починається біля автостанції Косова і веде вулицями Небесної Сотні (колишня Гвардійська), Незалежності (ліворуч) та Над Гуком до водоспаду Гук. Далі — прямо, двічі праворуч і на перехресті — ліворуч та вгору. Далі — праворуч і схилами гори Стіжки (Зіняків Верх). Наступний орієнтир — сірководневе джерело, яке розташоване стежкою ліворуч вище. Звідти — праворуч вниз асфальтованою дорогою до вулиці Середньої, а далі — ліворуч вулицею С. Стефурука і біля криниці знову ліворуч, на вулицю М. Павлика, звідки ліворуч на вулицю А. Павлик. Маршрут виходить на велику вулицю О. Кобилянської (поворот ліворуч), звідки перед капличкою повертає вправо — дорога на гору Кичера (567 м), є маркери. З гори спуск дорогою до села Вербовець, присілком якого маршрут йде до двох перехресть — проїхавши перше з них, на другому шлях повертає праворуч — це косівська вулиця С. Бандери з маркерами, що вкажуть шлях до виїзної точки.

На маршруті можна оглянути водоспад Гук (геологічну пам’ятку природи), а також панораму навколишніх гір з гори Кичера.

Маршрут № 3:

«Здвижин» Місто Косів — село Смодна — село Кобаки — село Смодна — місто Косів, Тривалість: 4 год., Довжина маршруту: 25 км., Набір висоти: 350 м.

Маршрут починається з об’їзної дороги Косова, біля корпусу Національного природного парку «Гуцульщина», на околиці села Смодна. Проходить селом до заправки, звідки праворуч, а далі біля автобусної зупинки ліворуч, на грунтову дорогу, що веде до Кобаків. У селі перед церквою маршрут йде ліворуч і вниз до духовного центру «Здвижин». Попри святиню і металеві бочки далі на шляху, лісова дорога виводить до галявини, де на роздоріжжі маршрут повертає ліворуч і йде за маркуванням. Горою Високий горб і повз газорозпридільну станцію шлях веде в село Смодна, зокрема до згаданої заправки, і прямує до початкового пункту.

На маршруті можна оглянути: кілька ставів в околицях села Кобаки, духовно-екологічний центр «Здвижин», де являлася Богоматір (межа Кобаків), Старокутську частину території парку «Гуцульщина»;

Маршрут № 4:

На Хоминський хребет: Місто Косів — урочище Левади — Хоминський хребет — село Малий Рожен — село Бабин — село Город — місто Косів, Тривалість: 5 год., Довжина маршруту: 26 км., Набір висоти: 950 м.

Маршрут починається біля автобусної станції Косова, звідки веде ліворуч вулицями Небесної Сотні, Незалежності, І. Франка (за мостом). Далі — біля каплички ліворуч на вулицю М. Ірчана і праворуч на Підгірську. Звідти шлях прямує до лісу, де продовжується в сторону гори Михалків. Маршрут на роздоріжжі повертає ліворуч і гірським схилом повз садибу виходить на галявину. Далі — вверх правіше. Наступні орієнтири — однойменні озеро й урочище Левади. З урочища дорога веде угору до присілку села Город, де на роздоріжжі біля каплички — поворот ліворуч. Лісова дорога виводить на гору, звідки — спуск вниз і підйом догори. Далі шлях веде хребтом Хоминський і стає стежкою. Стрімкий спуск праворуч виводить до села Малий Рожен. В селі починається краща дорога, де маршрут повертає праворуч на перевал, звідки — до сіл Бабин і Город. В Городі на асфальтованій дорозі — ще один поворот праворуч, і за маркуванням маршрут повертається до вихідної точки.

На маршруті можна оглянути: частину Косова, урочища сусідніх сіл, дерев’яні церкви Вознесіння Христового (1896) у Бабині та св. Стефана (1866) у Городі, панораму гір з Хоминського хребта.

Маршрут № 5:

На Сокільський хребет: Місто Косів — село Город — село Соколівка — село Яворів — Сокільський хребет — село Великий Рожен — річка Черемош — село Тюдів — село Старі Кути — селище Кути — місто Косів, Тривалість: 7 год., Довжина маршруту: до 50 км., Набір висоти: 1197 м.

Маршрут починається біля автостанції Косова і вулицями Небесної Сотні, Незалежності, І. Франка веде через села Город та Соколівка до Яворова, де  за церквою й капличкою повертає ліворуч, змінюючи асфальтовану дорогу на грунтову. Орієнтир — міст над потоком, після якого починаються підйоми. Далі — відкрита місцина, звідки шлях продовжується ліворуч до гори, на Сокільський хребет. Вниз маршрут проходить спусками, два з яких є круті. За лісом дорога веде прямо і вверх, далі — серпантин вниз до села Великий Рожен, де асфальтованою дорогою маршрут йде ліворуч над Черемошем і через Тюдів, Кути, Старі Кути, Черганівка та Смодна, де прямо за маркуванням дорога виходить до Косова. Вулицями Т. Шевченка, Незалежності та Небесної Сотні дорога повертається до автостанції.

На маршруті можна оглянути: панорами під час підйому, а саме на хребти Сокільський, Буковець-Ріцький та Черлений (з відкритої місцини за Яворовим), чудові види зі Сокільського хребта на гори Писаний Камінь, Скупова та хребта Ігровець, скелі-останці тощо, річку Черемош з навколишніми скельними краєвидами, храми у населених пунктах маршруту.

Маршрут № 6: «Снідавка—Шепіт»: Місто Косів — село Город — село Соколівка — село Яворів — село Снідавка — село Шепіт — село Брустурів — село Прокурава — село Шешори — село Пістинь — місто Косів, Тривалість: 12 год., Довжина маршруту: 65 км., Набір висоти: 980 м.

Маршрут починається від автобусної станції Косова і вулицями Небесної Сотні, Незалежності, І. Франка веде до села Город. Далі — селами Соколівка, Яворів, де дорога повертає праворуч до Снідавки і продовжується через Шепіт, Брустурів, Прокураву, Шешори, Пістинь і веде до виїзного пункту у Косові.

На маршруті можна оглянути панорами гір, дерев’яні храми майже у кожному селі, а також деякі пам’ятки природи (наприклад, сланці і вапняки у Пістині).

 

… та ще багато цікавих пропозицій.