БЕЗПЕКА ДІТЕЙ У ВОДІ: БАЗОВІ ПРАВИЛА

Правила поведінки в басейні з дітьми: Поради батькам, де прості правила допоможуть укріпити здоров’я дітей і мінімізувати ризики травм, як безпечно проводити час біля водойми, якщо відпочиваєте з дітьми

Не відволікайтесь і дотримуйтесь правила «витягнутої руки»

Завжди призначайте відповідального дорослого, який буде наглядати за дітьми біля водойми/басейну або у воді. Якщо дитина дошкільного віку, то дорослий повинен знаходитися на відстані «витягнутої руки», щоб мати змогу негайно відреагувати та допомогти дитині у разі потреби. Оскільки утоплення відбувається швидко та тихо, відповідальні дорослі не повинні відволікатися на будь-яку іншу діяльність (тобто, читати, грати в ігри, розмовляти по телефону тощо). Це правило стосується навіть тих випадків, коли є рятувальники, пляжний патруль тощо.

Користуйтеся правилом «тримаємося поруч/ пливемо разом»

Якщо дитина хоче поплавати, її завжди повинен супроводжувати дорослий.

Навчайте дітей плавати з раннього віку

Базові навички плавання допоможуть знизити ризик утоплення. Надувні нарукавники, іграшки для плавання тощо не забезпечують надійного рівня захисту та не можуть замінити вашої уваги.

Учіться надавати першу допомогу

Особливо це стосується техніки масажу серця та штучного дихання. У більшості випадків, надання першої допомоги (поки не приїде бригада екстреної допомоги) рятує життя та значно знижує ризик розвитку серйозних наслідків.

Не вживайте алкогольні напої під час відпочинку з дітьми біля басейнів

Батькам потрібно забезпечити пильний постійний нагляд за дітьми, а алкоголь може негативно впливати на самопочуття, концентрацію тощо.

Не дозволяйте дітям довго перебувати під водою, затримавши дихання

Дитина може втратити свідомість.

Виймайте з води іграшки після гри

Якщо дитина бачить свої іграшки у воді, вона може піти за ними, тому краще їх забирати із собою одразу після гри у воді. Також дотримуйтеся загальних рекомендацій та правил поведінки біля водойм .

ЯК УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ У ВОДІ

Найважливіше правило – не ковтати води та не купатися, якщо на тілі є відкриті рани. Пам’ятайте, що це правило стосується і басейнів, оскільки вода містить хлор.

Щоб захистити себе та близьких від зараження патогенними мікроорганізмами, дотримуйтесь таких правил:

  • Якщо у дитини діарея, не дозволяйте їй плавати у басейні. Оскільки в такому разі існує велика ймовірність, що у воду потраплять збудники захворювання, якими можуть заразитися й інші люди, які користуються тим же басейном, чи плавають поруч.
  • При належній дезінфекції басейнів, як правило, основні засоби (наприклад, ті, що містять хлор) знешкоджують більшість патогенних мікроорганізмів протягом кількох хвилин. Однак є деякі збудники, наприклад бактерії роду Cryptosporidium, які можуть виживати у такій воді до 7 днів.
  • Вчіть дітей не ковтати воду під час плавання та слідкуйте, щоб вони дотримувалися цього правила. Під час відпочинку у спекотних умовах потрібно пити достатню кількість води, щоб попередити зневоднення організму, а також, щоб у дітей не виникало бажання попити води із басейну.
  • Щогодини варто виходити із води та робити перерви, зокрема, щоб відвідати вбиральню.
  • Якщо на тілі дитини чи дорослого є рани, які не захищені водонепроникною пов’язкою, їх не варто мочити у воді.
  • Змінювати підгузки немовлятам потрібно у вбиральні, у номері чи спеціально відведеному місці, подалі від басейна.
  • Перед та після відвідуванням купання користуйтеся душем (хоча б протягом однієї хвилини).

Телефон адміністратора басейна: +380 67 521 3030